rehub_translation - en to pl_PL translation catalogue (272 entries)

en: Houston, we have a problem.
pl_PL: Houston, mamy problem.

en: The page you are looking for has not been found.
pl_PL: Strona, której szukasz - nie została znaleziona.

en: Demo Import
pl_PL: Import Demo

en: Install plugins
pl_PL: Zainstaluj wtyczki

en: Reviews
pl_PL: Oceny

en: Demo content
pl_PL: Treść Demo

en: Theme Options
pl_PL: Opcje Motywu

en: Preview
pl_PL: Podgląd

en: Submit
pl_PL: Wyślij

en: Read more on shop website
pl_PL: Czytaj więcej na stronie sklepu

en: Last reviews
pl_PL: Ostatnie opinie

en: Thumbnails
pl_PL: Miniatury

en: Comments
pl_PL: Komentarze

en: User Articles
pl_PL: Artykuły Użytkownika

en: Browsing All Comments By
pl_PL: Przeglądaj Komentarze wg

en: Comment %s
pl_PL: Komentarzy %s

en: Delete
pl_PL: Usuń

en: Comment
pl_PL: Komentarz

en: Post
pl_PL: Wpis

en: Add new
pl_PL: Dodaj nowy

en: Edit
pl_PL: Edytuj

en: product
pl_PL: produkt

en: Username
pl_PL: Nazwa Użytkownika

en: Password
pl_PL: Hasło

en: Lost Password?
pl_PL: Nie pamiętasz hasła?

en: Remember me
pl_PL: Pamiętaj mnie

en: Login
pl_PL: Zaloguj się

en: Don't have an account?
pl_PL: Nie masz konta?

en: Sign Up
pl_PL: Załóż konto

en: Reset Password
pl_PL: Resetuj Hasło

en: Username or E-mail
pl_PL: Nazwa Użytkownika lub E-mail

en: Get new password
pl_PL: Weź nowe hasło

en: Already have an account?
pl_PL: Masz konto?

en: Show next
pl_PL: Pokaż następne

en: There are no pending membership requests.
pl_PL: Nie ma oczekujących wniosków o dodanie.

en: (Read more)
pl_PL: (Czytaj więcej)

en: Submitted
pl_PL: Wysłano

en: User Balance
pl_PL: Bilans Użytkownika

en: Owner of shop
pl_PL: Właściciel Sklepu

en: Total products
pl_PL: Wszystkich produktów

en: Search Products...
pl_PL: Szukaj Produktów...

en: Hide Details
pl_PL: Ukryj Szczegóły

en: 1 Comment
pl_PL: 1 Komentarz

en: Add your review
pl_PL: Dodaj swoją opinię

en: Leave a reply
pl_PL: Dodaj Odpowiedź

en: Cancel reply
pl_PL: Anuluj odpowiedź

en: Desired price
pl_PL: Pożądana Cena

en: Lowest Price:
pl_PL: Najniższa Cena:

en: Set Alert for Product
pl_PL: Ustaw Alarm dla Produktu

en: %s ago
pl_PL: %s temu

en: Description:
pl_PL: Opis:

en: Review
pl_PL: Ocena

en:  No Review Yet
pl_PL:  Jeszcze bez ocen

en: no ratings
pl_PL: brak ocen

en: Details
pl_PL: Szczegóły

en: More offers
pl_PL: Więcej ofert

en: Featured vendor
pl_PL: Rekomendowany sprzedawca

en: Terms and Conditions
pl_PL: Regulamin

en: Your Rating:
pl_PL: Twoja Ocena:

en: no comments
pl_PL: brak komentarzy

en: 1 comment
pl_PL: 1 komentarz

en: % comments
pl_PL: % comentarzy

en:  Reply
pl_PL:  Odpowiedz

en: Comment awaiting for approval
pl_PL: Komentarz czeka na akceptację

en: Add to wishlist
pl_PL: Obserwuj

en: Added to wishlist
pl_PL: Dodano do Obserwowanych

en: Removed from wishlist
pl_PL: Usunięto z Obserwowanych

en: READ MORE  +
pl_PL: CZYTAJ WIĘCEJ  +

en: Save
pl_PL: Zapisz

en: Next
pl_PL: Następny

en: No more!
pl_PL: Koniec!

en: Color
pl_PL: Kolor

en: Image
pl_PL: Obraz

en: Repeat
pl_PL: Powtórz

en: Background Color
pl_PL: Kolor tła

en: Wishlist
pl_PL: Obserwuj/lista życzeń

en: Author Content is added to wishlist
pl_PL: Już dodane do Obserwowanych

en: reviews
pl_PL: opinie

en: Read reviews and comments
pl_PL: Czytaj opinie i komentarze

en: Custom sidebar area
pl_PL: Własny obszar Paska bocznego

en: Custom sidebar area 2
pl_PL: Własny obszar 2 Paska bocznego

en: Woocommerce shop sidebar
pl_PL: Pasek boczny sklepu Woocommerce

en: Woocommerce product sidebar
pl_PL: Pasek boczny produktu Woocommerce

en: User review
pl_PL: Opinia Użytkownika

en: Disable center alignment?
pl_PL: Wyłączyć wyrównanie do środka?

en: Title
pl_PL: Tytuł

en: review
pl_PL: opinia

en: Show all except expired
pl_PL: Pokaż wszystkie z wyjątkiem wygasłych

en: Only with reviews
pl_PL: Tylko z ocenami

en: Price range
pl_PL: Przedział cenowy

en: Number of comments
pl_PL: Liczba komentarzy

en: Views
pl_PL: Przeczytanych

en: Expiration date
pl_PL: Data ważności

en: Price
pl_PL: Cena

en: Fetch Count
pl_PL: Liczba pobrań

en: Number of products to display
pl_PL: Liczba produktów do wyświetlenia

en: Pagination type
pl_PL: Typ paginacji

en: No pagination
pl_PL: Bez paginacji

en: Simple pagination
pl_PL: Prosta paginacja

en: Infinite scroll
pl_PL: Nieskończone przewijanie

en: Featured products
pl_PL: Polecane produkty

en: Sale products
pl_PL: Produkty w Promocji

en: Recent viewed products
pl_PL: Ostatnio oglądane produkty

en: Label
pl_PL: Etykieta

en: Sort by comments count
pl_PL: Sortuj wg liczby komentarzy

en: Taxonomy ids
pl_PL: IDs Taksonomi

en: Color for title
pl_PL: Kolor tytułu

en: Color for title background
pl_PL: Kolor tła tytułu

en: Color for line
pl_PL: Kolor linii

en: Custom URL:
pl_PL: Niestandardowy URL:

en: Featured section
pl_PL: Wyróżniona sekcja

en: Featured area (slider + 2 posts)
pl_PL: Wyróżniony obszar (slider + 2 posty)

en: Featured full width slider
pl_PL: Wyróżnienie - pełna szerokość slidera

en: Featured grid
pl_PL: Wyróżniona siatka

en: Featured area works only in full width row
pl_PL: Wyróżniony obszar działa tylko z pełną szerokością wiersza

en: Show only featured products?
pl_PL: Pokazać tylko wyróżnione produkty?

en: Deal and Post carousel
pl_PL: DEAL i WPIS carousel

en: Simple Post
pl_PL: Prosty wpis

en: Color for category label
pl_PL: Kolor etykiety kategorii

en: Label before news ticker
pl_PL: Etykieta przed wiadomościami

en: Category taxonomy
pl_PL: Kategoria taksonomi

en: Default is 5
pl_PL: Domyślnie - 5

en: Links on videos
pl_PL: Odnośniki do video

en: Color for first tab label
pl_PL: Kolor dla etykiety pierwszej zakładki

en: Color for tab label
pl_PL: Kolor dla etykiety zakładki

en: Deal/Coupon List
pl_PL: DEAL/Lista Kuponów

en: Use for Post Coupons
pl_PL: Użyj dla Kuponów

en: Disable price meta?
pl_PL: Wyłączyć meta ceny?

en: Enable padding in images?
pl_PL: Włączyć paginację w obrazach?

en: Full Deal Grid
pl_PL: Pełna szerokość siatki DEAL

en: Disable actions?
pl_PL: Wyłączyć akcje?

en: Show Price meta as
pl_PL: Pokaż meta Ceny jako

en: Only Price
pl_PL: Tylko Cena

en: Simple list
pl_PL: Prosty lista

en: Without thumbnails
pl_PL: Bez miniatur

en: Make center alignment?
pl_PL: Wyrównać do środka?

en: Add image?
pl_PL: Dodać Obraz?

en: Disable meta
pl_PL: Wyłącz meta

en: Enable excerpt
pl_PL: Włącz fragment, podgląd

en: Color for label
pl_PL: Kolor etykiety

en: Offer sale price
pl_PL: Cena promocyjna oferty

en: Button text
pl_PL: Tekst Przycisku

en: Name of product
pl_PL: Nazwa produktu

en: Short description of product
pl_PL: Krótki opis produktu

en: Upload thumbnail
pl_PL: Załaduj miniaturkę

en: Set coupon code
pl_PL: Ustawienia kodu kuponu

en: Mask coupon code?
pl_PL: Ukryć kod kuponu?

en: Expiration Date
pl_PL: Data ważności

en: Woo Featured section
pl_PL: Sekcja wyróżniona Woo

en: Simple grid
pl_PL: Prosta siatka

en: Style of design
pl_PL: Styl dizajnu

en: Images
pl_PL: Obrazy

en: Text on button
pl_PL: Tekst na przycisku

en: Or leave blank to show search icon only
pl_PL: Albo zostaw puste, aby pokazać tylko Ikonę wyszukiwania

en: Color of button
pl_PL: Kolor przycisku

en: Main Button Color
pl_PL: Kolor głównego przycisku

en: Main Theme Color
pl_PL: Główny kolor motywu

en: Secondary Theme Color
pl_PL: Drugi kolor motywu

en: Description
pl_PL: Opis

en: Choose design
pl_PL: Wybierz design

en: Full width image
pl_PL: Pełna szerokość obrazu

en: Disable child elements
pl_PL: Wyłącz motyw potomny

en: Category ID or slug:
pl_PL: ID Kategorii albo slug:

en: Column size
pl_PL: Rozmiar Kolumny

en: Featured
pl_PL: Wyróżnione

en: Please, login or register to view this content
pl_PL: Zaloguj się lub zarejestruj, aby mieć dostęp do tej treści

en: Text Color
pl_PL: Kolor tekstu

en: Columned grid loop
pl_PL: Kolumna siatek w pętli

en: Full width Deal grid
pl_PL: Pełna szerokość siatki DEAL

en: Subtitle
pl_PL: Podtytuł

en: Upload background
pl_PL: Załaduj Obraz tła

en: Or set background color
pl_PL: Albo ustaw kolor tła

en: Enable Icon?
pl_PL: Włączyć Ikonę?

en: Enable Overlay?
pl_PL: Włączyć Nakładkę?

en: Subheading
pl_PL: Podtytuł

en: Background color (optional)
pl_PL: Kolor tła (opcjonalnie)

en: Text color (optional)
pl_PL: Kolor tekstu (opcjonalnie)

en: Two Column
pl_PL: Dwie Kolumny

en: Three Column
pl_PL: Trzy kolumny

en: First Column
pl_PL: Pierwsza Kolumna

en: Check Icon
pl_PL: Zaznacz Ikonę

en: Place text
pl_PL: Umieść tekst

en: Upload Image
pl_PL: Załaduj Obraz

en: Make first column unhighlighted?
pl_PL: Włączyć pierwszą kolumnę bez podświetlenia?

en: Second Column
pl_PL: Druga Kolumna

en: Second Column Type
pl_PL: Typ drugiej kolumny

en: Third Column
pl_PL: Trzecia Kolumna

en: Third Column Type
pl_PL: Typ trzeciej kolumny

en: Previous tab
pl_PL: Zakładka Poprzedniego

en: Next tab
pl_PL: Następna zakładka

en: Extended Profile
pl_PL: Rozszerzony Profil

en: Add New Product
pl_PL: Dodaj Nowy Produkt

en: Edit Products
pl_PL: Edytuj Produkty

en: Add Product
pl_PL: Dodaj Produkt

en: Show options
pl_PL: Zaznacz opcje

en: Featured!
pl_PL: Wyróżnione!

en: more
pl_PL: więcej

en: Read full review
pl_PL: Czytaj całą opinię

en: Coupon
pl_PL: Kupon

en: Sale
pl_PL: Promocja

en: Previous
pl_PL: Poprzedni

en: Set Lowest Price Alert
pl_PL: Ustaw Alarm Obniżonej ceny

en: Related Articles
pl_PL: Podobne Artykuły

en: Saved
pl_PL: Zapisano

en: Prices
pl_PL: Ceny

en: Price History
pl_PL: Historia Cen

en: View all products in %s
pl_PL: Pokaż wszystkie produkty w %s

en: Read review
pl_PL: Czytaj opinie

en: Register New Account
pl_PL: Rejestracja Nowego Użytkownika

en: Minimum 6 symbols
pl_PL: Minimum 6 znaków

en: Confirm password
pl_PL: Potwierdź hasło

en: Sign up
pl_PL: Załóż konto

en: Log In
pl_PL: Zaloguj się

en: Login successful, reloading page...
pl_PL: Logowanie pomyślne, ładowanie strony...

en: Please accept the terms and conditions before registering
pl_PL: Zaakceptuj Regulamin przed rejestracją

en: Your passwords must have minimum 6 symbols.
pl_PL: Twoje hasło musi mieć minimum 6 znaków.

en: Password was reset. Please check your email. Reloading page...
pl_PL: Hasło zostało zresetowane. Sprawdź swoją pocztę. Przeładuj stronę...

en: Please enter a username or e-mail address.
pl_PL: Wpisz nazwę użytkownika lub e-mail.

en: Invalid username or e-mail.
pl_PL: Niewłaściwa nazwa użytkownika lub e-mail.

en: Password reset is not allowed for this user
pl_PL: Reset hasła nie jest dostępny dla tego użytkownika

en: Username: %s
pl_PL: Nazwa Użytkownika: %s

en: [%s] Password Reset
pl_PL: [%s] Reset Hasła

en: Search in this category...
pl_PL: Szukaj w tej kategorii...

en: Add Image
pl_PL: Dodaj Obraz

en: Latest Posts
pl_PL: Ostatnie Wpisy

en: Sales
pl_PL: Promocje

en: Woocommerce Attribute
pl_PL: Atrybut Woocommerce

en: Show Empty
pl_PL: Pokaż Puste

en: General settings
pl_PL: Ustawienia Podstawowe

en: Custom field
pl_PL: Niestandardowe pole

en: Leave Blank to get value from current post
pl_PL: Pozostaw puste, aby pobrać wartość z bieżącego postu

en: Upload Logo
pl_PL: Załaduj Logo

en: Choose category
pl_PL: Wybierz kategorię

en: Out of stock
pl_PL: W magazynie

en: Edit Profile
pl_PL: Edytuj Profil

en: Edit My Posts
pl_PL: Edytuj Wpisy

en: Log out
pl_PL: Wyloguj się

en: Login / Register
pl_PL: Zaloguj / Zarejestruj

en: Login / Register is disabled
pl_PL: Logowanie / Rejestracja są wyłączone

en: Add to compare
pl_PL: Dodaj do porównania

en: %d Offers
pl_PL: %d Oferty

en: Most recent
pl_PL: Najnowsze

en: Short description
pl_PL: Krótki opis

en: Price on Button
pl_PL: Cena na Przycisku

en: Enable timer?
pl_PL: Włączyć timer?

en: Width (with %)
pl_PL: Szerokość (z %)

en: Phone
pl_PL: Telefon

en: Key
pl_PL: Klucz

en: Columns to show
pl_PL: Kolumny do pokazania

en: Or leave blank.
pl_PL: Albo pozostaw puste.

en: Add Item
pl_PL: Dodaj Przedmiot

en: Coupon End Date
pl_PL: Końcowa data kuponu

en: Review short description
pl_PL: Krótki opis Opinii

en: Review criterias
pl_PL: Kryteria Oceny

en: Review pros
pl_PL: Ocena

en: Review cons
pl_PL: Przejrzyj uwagi

en: Compact Blocks
pl_PL: Bloki kompaktowe

en: Disable title of products?
pl_PL: Wyłączyć tytuł z produktów?

en: Review box
pl_PL: Pole Opinii

en: Review list boxes
pl_PL: Lista opinii

en: Categories
pl_PL: Kategorie

en: Coupons
pl_PL: Kupony

en: Store Settings
pl_PL: Ustawienia Sklepu

en: There are no reviews yet.
pl_PL: Jeszcze nie ma żadnych ocen.

en: Add a review
pl_PL: Dodaj Opinię

en: Be the first to review &ldquo;%s&rdquo;
pl_PL: Dodaj pierwszą opinię &ldquo;%s&rdquo;

en: You must be %s%s%s logged in %s to post a review.
pl_PL: Musisz się %s%s%s zalogować %s aby dodać opinię.

en: Your Rating
pl_PL: Twoja Ocena

en: Your Review
pl_PL: Twoja Opinia

en: Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
pl_PL: Tylko zalogowani użytkownicy, którzy zakupili ten produkt mogą dodać ocenę i komentarz.

en: Related Products
pl_PL: Podobne Produkty

en: You may also like&hellip;
pl_PL: Może Cię zainteresować&hellip;
